You are here: HomeTeknologji
Ne kemi degjuar disa zera me pare se Google po punon per kanale me pagese per…
Pas aprovimit te sigurise per smartphone Blackberry Q10, nga Departamenti i Mbrojtjes se SHBA, edhe Samsung…
LG ka prodhuar Nexus 4 per Google, dhe tani sipas disa raportimeve te fundit LG dhe…
Microsoft ka njoftuar se sherbimi i ri email Outlook.com ka me shume se 400 milion llogari…
Ditet e fundit, Facebook, publikoi te ardhurat financiare, ku gjithashtu dhane disa detaje se sa persona…
Duket se Sony ka qellim te nxjerre nje smartphone te ri, pajisja quhet Sony Honami, me…
IBM ka krijuar filmin me te "vogel", nje film qe titullohet "A Boy and His Atom",…
Apple do te prezantoje versionin e ri te sistemit operativ per mobile, iOS7, ne konferencen nderkombetare…
Google ka azhornuar aplikacionin Google Search per platformen iOS te Apple, dhe tashme perfshihet edhe Google…
Sipas raportimeve me te fundit, aplikacionet e "chat" apo programet e mesazheve, jane me popullore se…
Thashethemet e fundit per specifikimet teknike te Samsung GALAXY Note III perfshijne 3GB RAM. Ne pame…
Laptop me platforme Android do te dalin seshpejti ne treg me nje cmim te paimagjinueshem, vetem…
Samsung Galaxy S4 po pregatitet te dale ne shitje ne SHBA dhe ne Europe, telefoni ka…
iTunes i Apple do te mbush 10 vjec ne 28 Prill. Apple ka postuar: "Nje dekade…