You are here: HomeTeknologji
Sipas te dhenave te raportuara nga DigiTimes, 90.54 milion telefona mobile jane shitur ne Kine gjate…
Ne nje kohe kur pjesa me e madhe e personave dhe bizneseve po i besojne gjithnje…
Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics dhe Karlsruhe Institute for Technology kane arritur nje rekord…
iPhone dhe iPad i Apple kane marre aprovimin nga Departamenti i Mbrojtjes ne SHBA, dhe keto…
Jane bere publike detaje te reja per Nexus 4 te bardhe, ku prej disa javesh kemi…
Samsung Galaxy S4 eshte nje pajisje shume popullore, ndoshta eshte smarthone-i me popullor i Samsung ne…
Google i ka derguar Microsoft nje letter ku i kerkohet te fshije aplikacionin e Youtube nga…
CEO i BlackBerry, Thorsten Heins njoftoi ne konferencen BlackBerry Live se kompania ka plane te sjelle…
Google po ndjek Microsoft, gjate kesaj jave ka prezantuar sherbimin qe u ofron perdoruesve 15 GB…
Ndersa ende eshte duke u implementuar 4G ne SHBA, ne disa shtete te Europes dhe vende…
Nje telefon i ri eshte projektuar vecanerisht per femijet, i quajtur 1stFone, dhe mundeson femijeve te…
Ne kemi pare disa iPhone dhe Android qe jane mekase prej ari apo me diamante, por…
Viber, nje aplikacion VOIP global per te derguar mesazhe e programuar nga Viber Media, ka nxjerre…
Microsoft ka shitur me shume se 100 miion licensa te Windows 8. Sistemi i ri operativ…