You are here: HomeTeknologji
Apple prezantoi gjeneraten e re te sistemit operativ mobile, Apple iOS7, qe do te perdoret ne…
Apple sot ka prezantuar versionin më të ri të sistemit të saj operativ, iOS 7 për…
Apple po punon per versionin me te ri te sistemit operativ, Apple iOS 7, ekipi qe…
Apple do te prezantoje iPhone 5S ne WWDC 2013 gjate ketij muaji, madje ka pasur thashetheme…
Ne kemi Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn dhe rrjete te tjere sociale. A do te ishte i…
Shazam tashme ka dale edhe per platformen Windows Phone 8. Aplikacioni ka disa opsione si mundesia…
Telefoni i ri i mençur i HTC-së do të quhet Butterfly S, ndërsa do të dallohet…
Nese themi se do te krijohet nje baze per t'iu mundesuar astronauteve qendrim per nje kohe…
Eagle Mobile ka arritur shpejtësinë më të lartë 3G në shumicën e hapësirave publike në të…
Pritej qe Android 4.3 te dilte ne konferencen e programuesve te Google I/O qe u mbajt…
Jane vetem 6 kompjutera Apple I qe funksionojne ende. Javen e kaluar, nje kompjuter i tille…
Kemi degjuar edhe me pare per Google Fiber, sherbimi i internetit nga Google qe ka sjelle…
Ne fillim te ketij muaji eshte folur se Facebook kerkon te bleje aplikacionin e hartave Waze…
Samsung njoftoi nje rekord te ri, duke theksuar se Galaxy S4 eshte smartphone-i  me popullor ne…