You are here: HomeTeknologji
Secili prej nesh ka nјë listë të gjatë aplikacionesh të cilat i përdor çdo ditë në…
Shkenctaret ne Kine zbuluan nje menyre per te rritur dhembin nga urina humane.Shkencetaret nga Instituti Biomedicine…
Shkenctaret britanike raportuan se ata kishin shfrytezuar fuqine e urines dhe ishin ne gjendje te karikonin…
"Apple" ishte kompania e ila na prezantoi me lajmin e bujshëm te telefonave,te cilet do te…
"Big five" në internet Facebook, Google, YouTube, Yahoo dhe Amazon e kanë qendrën në SHBA, por…
Samsung modelin e ri nga seria Galaxy Note, do ta prezantoj në konferencën e cila do…
Të gjithë që e përdorin internetin e kanë mirë të njohur, se sa të mërzitshëm dhe…
Google Reader do të mbyllet më 1 korrik, sepse Google ka thënë se ka pasur rënie…
Nokia me rastin e prezantimit të modelit Lumia 925 kishte paralajmëruar edhe një varg risish softuerike…
Gjiganti "Apple" ka bërë një zhvillimi të ri te softueri i tij më i fundit iOS…
Sony, të martën gjatë Mobile Asia Expo në Shangai njoftoi se Xperia Z Ultra, është një…
Operatori me i madh i Korese se Jugut ka filluar te sjell ne treg kete jave…
Facebook ka qenë shumë aktiv në krijimin e produkteve dhe funksioneve të reja, si faqet e…
Pervec televizionit , botimeve dhe reklamave ne Internet, reklamuesit e sotem perdorin nje sere metodash te…