You are here: HomeTeknologji
Me popullaritetin e telefonave të mençur, laptop-ve dhe tabletave, ekranet e të cilëve janë të ndjeshëm…
Kompania ruse Orbital Technologies po planifikon të ndërtojë një hotel në hapësirë për përdorim komercial. Hoteli…
Në ditët e tilla me vranësira e shi, zgjimi në mëngjes mund të bëhet me të…
Në të ardhmen shumë nga pajisjet e shtëpisë tuaj mund të komandohen përmes një iPhone. Apple…
Si duket një kompani japoneze ka gjetur mënyrën e duhur se sit ë ndalojë harxhimin e…
Rrjeti social më i famshëm në botë Facebook, ka pranuar zyrtarisht se tërheqja e adoleshentëve ndaj…
Google ka vendosur të ridizajnojë faqen e logimit të postës elektronike Gmail. Tashmë forma e aksesit…
Kompania gjigante Apple pritet që sot ta paraqes verzionin e fundit të tabletit të saj të…
Hulumtimet më të reja tregojnë se ka dallime të mëdha mes meshkujve që përdorin "iOS" dhe…
Samsung më në fund e ka prezantuar pajisjen e paralajmëruar një kohë të gjatë me ekran…
Një grup i përdoruesve të rrjetit social për profesionistët, LinkedIn, e kanë paditur faqen nën dyshimet…
BlackBerry Z10 ka rezultuar një dështim për kompaninë e cila raporton një humbje prej 935.000.000 $.…
Ka shumë premtime për llojin e ardhshëm të "iPhone", që do të jetë brezi i tetë…
Cigaret elektronike nje zhvillim i fundit me te cilat ndiheni sikur po pini nje cigare reale…