You are here: HomeTeknologji
Google i ka dhuruar patenten e Face Unlock sistemit operativ Android me dijenine e US Patent…
Sony ka nxjerre telefonin e saj me te ri, Sony Xperia ZL ne disa vende, dhe…
Google ka njoftuar qe do te shkurtoje me shume se 1200 vende pune ne Motorola Mobility,…
Muajt e kaluar eshte thene se iPhone 5S do te dale ne shitje ne Gusht te…
Entet rregullatore Europiane kane njoftuar se kane gjobitur Microsoft me 561 milion Euro (732 milion dollar…
Pajisjet me ekrane touchscreen jane bere shume popullore gjate 5 viteve te fundit, me smartphone dhe…
Djali 5 vjecar, Danny Kitchen ishte duke luajtur me iPad-in e prinderve te tij dhe ju…
Duket se ajo qe eshte perfolur me pare do e behet realitet. Universiteti i Surrey Space…
Me pare ishte thene se WhatsApp, ska asnje plan per te nxjerre programin e saj per…
Gjate te Shtunes, CEO i Mozilla, Gary Kovacs njoftoi se sistemi operativ Firefox mund te perdoret…
HTC ka nxjerre nje video promocionale per telefonin ne Android, HTC One, ku mund te shikojme…
Me dhjetra million njerez ne Saharane Afrikane kane nje telefon qe nuk mund ta perdorin per…
Sipas "nje burimi shume te besueshem", nga 9to5 Google, Google do te hape dyqanet e saj…
Ndersa pjesa me e madhe e CEO-ve te kompanive shesin aksionet e tyre gjate hedhjes se…