You are here: HomeTeknologjiShkence
Kompania Microsoft është pajtuar që të blejë telefonin Nokia për një shumë 5.4 miliardë euro. Nokia…
Asimo është roboti i parë humanoid që ngjitet shkallëve, vallëzon si John Travolta apo shërben pije.…
Në qoftë se përdorni Apple iPhone, atëherë ndoshta keni hasur në përkthyesin, iTranslate. Nga tani e…
Kompania ruse Orbital Technologies po planifikon të ndërtojë një hotel në hapësirë për përdorim komercial. Hoteli…
Në ditët e tilla me vranësira e shi, zgjimi në mëngjes mund të bëhet me të…
Si duket një kompani japoneze ka gjetur mënyrën e duhur se sit ë ndalojë harxhimin e…
"Apple" ishte kompania e ila na prezantoi me lajmin e bujshëm te telefonave,te cilet do te…
Google Reader do të mbyllet më 1 korrik, sepse Google ka thënë se ka pasur rënie…
Nese themi se do te krijohet nje baze per t'iu mundesuar astronauteve qendrim per nje kohe…
Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics dhe Karlsruhe Institute for Technology kane arritur nje rekord…
IBM ka krijuar filmin me te "vogel", nje film qe titullohet "A Boy and His Atom",…
Google Glass ende nuk ka dale ne shitje, kjo ju jep kohe konkurenteve te saj te…
Duket se ajo qe eshte perfolur me pare do e behet realitet. Universiteti i Surrey Space…
Pajisja me e re transparente vendoset fare lehte siper thonjve. Per te aktivizuar ate mjafton, nje…