You are here: HomeTeknologjiKompjuter
Pajisjet me ekrane touchscreen jane bere shume popullore gjate 5 viteve te fundit, me smartphone dhe…
Nje virus i ri ne Android eshte zbuluar sefundmi dhe ka aftesine te kaloje nga pajisjet…
Kingston prezantoi USB e re 1 TB gjate kesaj jave ne CES 2013 Consumer Electronics Show…
Pas hyrjes ne tregun e kompjuterave vitin e kaluar, Vizio eshte gati te marre pjese edhe…
Gjate kesaj jave Microsoft ka prezantuar Office 2013 nje pakete programesh per bizneset duke njoftuar se…
Microsoft njoftoi se ka shitur me shume se 40 milion licenca Windows 8 qe prej hedhjes…
Perpara se Windows 8 te dilte zyrtarisht, nje kopje e sistemit operativ qarkullonte ne internet, dhe…
Kompjuteri historik qe peshon 2 ton dhe eshte ndertuar ne vitin 1950 i quajtur "The Witch"…
Apple njoftoi per shitjet e iPad-it te ri, i cili u prezantua diten e Premte. Apple…
Me prezantimin e Windows 8, te premten, Google eshte pregatitur per aplikimin e ri te kerkimit…
Jeni te interesuar per te blere Samsung Chromebook me cmimin 249 $, sot mund ta beni…
Microsoft do te nxjerre ne shitje tablet-in Surface gjate ketij muaji. Para pak ditesh mesuam se…
Microsoft ka realizuar nje video promocionale per sistemin operativ Windows 8 e cila do te prezantohet…
Grupi i programimit ne Microsoft, qe kane punuar me Office 2013, ka njoftuar sot se program…