You are here: HomeTeknologjiKompjuterLaptop me Android, per me pak se 200$

Laptop me Android, per me pak se 200$

Publikuar ne Kompjuter Saturday, 27 April 2013 10:33

Laptop me platforme Android do te dalin seshpejti ne treg me nje cmim te paimagjinueshem, vetem me 200$, sipas Dadi Perlmutter, shefi ekzekutiv i Intel.

 

Disa jave me pare u tha se kompjutera me touchscreen qe pritet te dalin ne muajt ne vazhdim do te kene cmim prej 200$.

 

Ende nuk eshte e qarte cfare programesh do te perdoren ne keto kompjutera, dhe ende nuk eshte konfirmuar nese keto pajisje do te jene vetem me sistem operimi Android. Ndersa per laptop me Windows 8 me cmime kaq te uleta, keto vedime I perkasin Microsoft.

 

"Ne perdorim nje teknologji relativisht te permiresuar per te prodhuar pajisje me kosto te ulet", tha Perlmutter. Ndersa cmimet e laptopeve me Windos 8, varen nga cmimi i sitemit operativ Windows 8. Keto pajisje do te jene pak me te shtrenjta.

Lini nje koment