You are here: HomeTeknologjiKompjuter
Me popullaritetin e telefonave të mençur, laptop-ve dhe tabletave, ekranet e të cilëve janë të ndjeshëm…
Jane vetem 6 kompjutera Apple I qe funksionojne ende. Javen e kaluar, nje kompjuter i tille…
Ne nje kohe kur pjesa me e madhe e personave dhe bizneseve po i besojne gjithnje…
Viber, nje aplikacion VOIP global per te derguar mesazhe e programuar nga Viber Media, ka nxjerre…
Microsoft ka shitur me shume se 100 miion licensa te Windows 8. Sistemi i ri operativ…
Laptop me platforme Android do te dalin seshpejti ne treg me nje cmim te paimagjinueshem, vetem…
Ditet e fundit Google prezantoi per zhvilluesit e programeve Google Glass, dhe tani Eric Schmidt ka…
Super kompjuterat Titan, te cilen mbajne rekordin si kompjuterat me te shpejte ne Bote qe prej…
Pasi u prezantuan per here te pare, vitin e kaluar, detajet teknike e Google Glass jane…
Jane disa kompani qe po punojne per orat inteligjente (Smart Watch), thuhet se Apple po punon…
Urime Microsoft! Sipas MetroStore, jane me shume se 50304 aplikacione qe mund te shkarkohen ne Windows…
Duket se versioni me i fundit i sistemit operativ te Microsoft, Windows Blue, po shkarkohet ne…
Thashethemet per nje ore te re inteligjente po ndjekin disa kompani qe operojne ne fushen e…
Entet rregullatore Europiane kane njoftuar se kane gjobitur Microsoft me 561 milion Euro (732 milion dollar…