You are here: HomeTeknologjiInternet
CEO Marissa Mayer tha se emaili ne Yahoo tani eshte me i shpejte, me i thjeshte…
Shefi i Twitter, Jack Dorsey ka hedhur disa imazhe ne profilin e tij dhe duket se…
Youtube ka firmosur nje marreveshje me kompanine ajerore Virgin America te Enjten. Marreveshja ka te beje…
Eksperti i krimit të internetit, Mikoo Hypponen, flet rreth tri llojeve të sulmeve të internetit në…
Mozilla ka prezantuar sot Facebook Messenger ne Firefox, nje komponent i browserit per te hapur chatin…
Shifrat e fundit nga Nielsen tregojne se me shume se 33% e kohes qe shpenzohet perpara…
Pas thashethemeve ne muajin Shtator, Facebook ka njoftuar per ndryshimet e bera sefundmi. Photo Sync mund…
Google ka shtuar nje vecori te re ne Gmail gjate kesaj jave, e cila mundeson perdoruesit…
Cfare ndodh nese shtojme fitimet e Microsoft, Google, eBay, Amazon, Yahoo dhe Facebook sebashku? Shifra eshte…
Majkëll Anti (njohur si Jing Zhao) ka 12 vjet që shkruan në ditarë elektronikë (blogje) nga…
Te Marten, Gjykata Federale e shpalli fajtor 27 vjecarin, Andrew Auernheimer per akuzen e komplotit ne…
Gjate fundjaves Google njoftoi se sherbimet Google Maps dhe Goolge Earth do te permiresohen me pamje…
Te gjithe jane mahnitur nga Google Now per gjithe mundesite qe ofron qe prej prezantimit te…
Shenjat e gishtave jane unike per cilindo, prandaj ato perdoren ne investigimet kriminale. Nje perdorim tjeter…