You are here: HomeTeknologjiInternet
Google do te prezantoje Google Shopping per pajisjet mobile. Kjo do te sjell rritje te numrit…
Ndersa pjesa me e madhe e CEO-ve te kompanive shesin aksionet e tyre gjate hedhjes se…
Google ka azhornuar aplikacionin e saj Google Earth per iOS, Android dhe per kompjutra, duke shtuar…
Global Web Index nxorri nje raport qe tregonte ndryshimin e perdorimit te platformave sociale lokale ne…
Sipas raportit te fundit nga comScore, Facebook eshte aplikacioni mobile me popullor i vitit te fundit,…
Google ka njoftuar per te dhenat financiare gjate tremujorit te fundit te 2012. Fitimet e Google…
Ndertuesi i Megaupload Kim Dotcom ka prezantuar faqen e re per shkembimin e te dhenave, Mega,…
Kim Dotcom ka njoftuar ne Twitter se sherbimi i ri Mega do tu ofroje perdoruesve 50GB…
Facebook prezantoi sherbimin e ri te tyre, Facebook Graph Search e cila eshte menduar te ofroje…
Kina ka 19 % te gjithe popullsise boterore, me nje total prej 1.2 miliard njerez dhe…
Facebook ka derguar ftesa misterioze tek mediat gjate kesaj jave duke i ftuar ne prezantimin e…
LinkedIn ka njoftuar per rekordin e saj te fundit, ata kane me shume se 200 milion…
Cdo vit Google gjurmon levizjet e Babagjyshit te Krishtlindjeve me hartat e Google. Kete vit, ju…
Gjate fundjaves qarkullonin zera se Twitter po pregatitej per te prezantuar aplikacionin e filtrimit te fotove…