You are here: HomeTeknologjiInternet
Ne fillim te ketij muaji eshte folur se Facebook kerkon te bleje aplikacionin e hartave Waze…
Google po ndjek Microsoft, gjate kesaj jave ka prezantuar sherbimin qe u ofron perdoruesve 15 GB…
Microsoft ka njoftuar se sherbimi i ri email Outlook.com ka me shume se 400 milion llogari…
Ditet e fundit, Facebook, publikoi te ardhurat financiare, ku gjithashtu dhane disa detaje se sa persona…
iTunes i Apple do te mbush 10 vjec ne 28 Prill. Apple ka postuar: "Nje dekade…
Google ka njoftuar se Google Street View mbulon 50 vende te ndryshme ne gjithe boten. Vendi…
Eshte folur shume kohet e fundit per sherbimin me te ri nga Twitter. Twitter Music, e…
Sipas burimeve anonime qe jane shume afer negociatave, Google po kerkon te bleje platformen e komunikimit…
Qe prej 2011 kur Microsoft deklaroi se do te blinte Skype per 8 miliard $, gjigandi…
Nese ka nje vend qe te gjithe futen per te blere dhe shitur, ajo eshte Ebay.…
Shtate vjet me pare si sot, bashkethemeluesi i Twitter Jack Dorsey beri "cicerimen" e pare ne…
Google ka njoftuar se sherbimi Flight Search eshte lancuar dhe mund te perdoret edhe ne Europe…
Me njoftimin e Google per mbylljen e Google Feeds, te gjithe po kerkojne nje zevendesim te…
Ditet e fundit kemi degjuar se Google ka vendosur te mbylle lexuesin e saj RSS, Google…