You are here: HomeTeknologjiInternet
"Instagram" ka lansuar aplikacionin i ri, që u mundëson përdoruesve që me një teknikë "timeleps" shpejt…
Facebook ka blerë edhe një kompani tjetër që bën aplikacione për fiskulturën, me qëllim rritjen e…
Facebook ka zbuluar një veçori të re të quajtur 'Nearby Friends' që ju ndihmon të zbuloni…
Hulumtuesit nga Universiteti amerikan Prinston thonë se rrjeti më i popullarizuar Facebook, deri në vitin 2017…
Facebook kremton sot 10-vjetorin e krijimit. Në historinë e tij të shkurtër, Facebook është shndërruar në rrjetin…
Rrjeti social më i famshëm në botë Facebook, ka pranuar zyrtarisht se tërheqja e adoleshentëve ndaj…
Google ka vendosur të ridizajnojë faqen e logimit të postës elektronike Gmail. Tashmë forma e aksesit…
Një grup i përdoruesve të rrjetit social për profesionistët, LinkedIn, e kanë paditur faqen nën dyshimet…
"Big five" në internet Facebook, Google, YouTube, Yahoo dhe Amazon e kanë qendrën në SHBA, por…
Të gjithë që e përdorin internetin e kanë mirë të njohur, se sa të mërzitshëm dhe…
Operatori me i madh i Korese se Jugut ka filluar te sjell ne treg kete jave…
Facebook ka qenë shumë aktiv në krijimin e produkteve dhe funksioneve të reja, si faqet e…
Ne kemi Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn dhe rrjete te tjere sociale. A do te ishte i…
Kemi degjuar edhe me pare per Google Fiber, sherbimi i internetit nga Google qe ka sjelle…