You are here: HomeSport
Revista prestigjoze "Forbes" publikon listën e sportisteve më të pasura të planetit ku bie në sy…
Trajneri i kombëtares gjermane, Joachim Low, ka arritur marrëveshje me Federatën Gjermane të Futbollit (DFB) rreth…
Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, në radhët e Mançester Junajtedit ka ndezur një…
15 tetori i 2013 do të hyjë në historinë e klubit të Interit, si dita që…
Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të…
Chelsea u rikthye në garë për kualifikimin, pasi mundi 4-0 Steauan e Bukureshtit në transfertë. Një…
Roma ka arritur fitoren e gjashtë radhazi në kampionatin italian dhe më të bukurën nga të…
Barcelona dhe Lionel Messi po vazhdojnë të thyejnë rekord pas rekordi. Madje Messi ka filluar të thyej…
Ylli Gjerman i futbollit u transferua në Angli për një shumë rreth 47 mln euro, duke…
Willian vishet "Blu". 25-vjeçari është zyrtarisht lojtari I Chelseat. Lajmin e bëri të ditur klubi anglez…
Menaxheri i ekipit anglez, Chelsea, Jose Mourinho, ka thënë se homologu i tij te Manchester United,…
Dëshironi të blini Leo Messi-n? Është e lehtë, mjafton të derdhni 580 milionë euro në arkat…
Pothuajse të gjitha mediat spanjolle dhe britanike janë të sigurta se shumë pak orë e ndajnë…
Skuadra e Kukësit ka arritur kualifikimin historik për në raundin e tretë të Europa League, teksa…