You are here: HomeSportTurp per Adnanin: shprehet Ilgi Tare

Turp per Adnanin: shprehet Ilgi Tare Zgjedhur

Publikuar ne Sport Thursday, 24 April 2014 12:11

Ish sulmuesi i kombëtares 'Kuq e Zi', dhe tani drejtori sportiv i Lazio, Igli Tare, ka reaguar pas pranimit të Adnan Januzajt të luaj për përfaqësuesen e Belgjikës.
Talenti Adnan Januzaj, ka zgjedhur kombëtaren e Belgjikës si përfaqësuese të tij, duke refuzuar kombëtaren e Shqipërisë dhe disa kombëtare tjera që ishin të interesuar për të. Tare në një postim në Facebook e ka quajtur turp vendimin e Adnanit. "Ishalla nuk janë te gjithe bijte e kesaj toke si ti. TURP", ka shkruar Tare në Facebook. Trajnieri i Kombëtares belge të futbollit, Marc Wilmots, përmes rrjetit social Tëitter ka bërë të ditur se Adnan Januzaj ka përzgjedhur Belgjikën si përfaqësuese në të cilën do të luaj, raporton BBC.

Lini nje koment