You are here: HomeSportGjysemfinale epike! Benfica mposht Porton me 2-0 !

Gjysemfinale epike! Benfica mposht Porton me 2-0 ! Zgjedhur

Publikuar ne Sport Thursday, 17 April 2014 13:50

Dhjetë kartona të verdhë, dy të kuq, të dy trajnerët u larguan nga pankinat e tyre dhe tifozë meqë u futën në fushë. Gjysmëfinalja e kthimit për Kupën e Portugalisë mes Benfikës dhe Portos i ka pasur të gjitha. "Shqiponjat" e Lisbonës, pavarësisht humbjes 1-0 në ndeshjen mundën të preknin finalen pas fitores 3-1 mbrëmjen e djeshme.

 

Një gol mjeshtëror i mesfushorit Andre Gomes dhjetë minuta para fundit "çmendi" stadiumin "Da Luz" dhe përloti tifozët e Portos.

Ndeshje plot emocione, por shumë e vështirë për tu kontrolluar edhe nga një arbitër i Kupës së Botës si Pedro Proença.

Lini nje koment