You are here: HomeSportRooney kenaqet duke stervitur me Januzajn

Rooney kenaqet duke stervitur me Januzajn

Publikuar ne Sport Thursday, 13 March 2014 10:05

Sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney, ka thënë se është duke mbajtur stërvitje shtesë me shqiptarin, Adnan Januzaj, dhe se kjo e bën të ndjehet mirë. Rooney ka deklaruar se stërvitjet me Adnan po i ndihmojnë shumë atij.

"Pasi përfundon stërvitja me klubin, unë qëndroj me Januzajn. Ne punojmë më shumë në goditje të lira dhe harkime. Kjo gjë më bën mua mirë, po ashtu edhe Adnanit. Po mundohem ta ndihmojë shumë Adnanin, ai është i ri dhe do të jetë një lojtar i shkëlqyer në të ardhmen. Mendoj se lojtarët e rinj duhet të stërvitin gjatë gjithë kohës, për të qenë në formë", tha Rooney.

Lini nje koment