You are here: HomeShendeti
Studjuesit ne Universitetin e Washington kane zbuluar nje bakter probiotik i cili perdoret per te trajtuar…
Shkenctaret kane zbuluar se duke pire kater filxhane caj ose kafe ne dite mund te ndihmoje…
Pigmenti i lekures mund te pershkruhet si ngjyra e saj-si rezultat i tejkalimit te prodhimit te…
Kur njerezit jane te uritur  mendojne direkt per ushqimet e tyre te parapelqyera.Ne pelqejme ushqimet qe…
Per nje organizem te shendetshem duhet te mbani nje diete te ekuilibruar.Duhet te konsumoni ushqimet e…
1.Te kuptosh ciklin mujor dhe procesin e ovulacionit Shanset e mbetjes shtatzane konsiderohen te larta kur…
1.Ne Amerike mijera njerez jane duke pritur qe ti dhurohet ndonje organ dhe perafersisht cereku i…
Tani mund te keni arsye te mjaftueshme per te kryer me shume marredhenie seksuale,sepse sipas nje…
1.Lajeni flokun Larja e flokut eshte nje nga gjerat me te rendesishme per ta patur ate…
Nje studim i ri ka zbuluar se te hash hudhra 2 here ne jave mund te…
Nje studim i fundit qe arriti ne perfundimin se aborti rrit shanset tek nje grua te…
Llaku per floket eshte nje perberes kimikatesh i cili aplikohet si tek floket e yndyrshem ashtu…
Kujdesi per lekuren eshte nje pjese e rendesishme e bukurise.Pa marre parasysh ndikimin qe mund te…
Gjate shtatzanise grate pesojne shume ndryshime fizike dhe emocionale.Hormonet gjate shtatzanise luajne nje rol thelbesor per…