You are here: HomeShendeti
Ekspertet e diabetit kane zbuluar tashme se cilat ushqime kane super fuqine per te luftuar diabetin.Eshte…
Një qarkullim i mirë i gjakut dhe enë të tonifikuara e elastike, që ndihmojnë në zvogëlimin…
Nëse mendohemi për një çast, mund ta gjejmë vetë përgjigjen e titullit: Ushqimet që hamë nxisin…
A mos ndoshta jeni shtatzene? Me gjithë gjasat ju nuk do ti vereni shenjat e para…
Ju keni sy të lodhur dhe të fryrë? Ekziston një truk i thjeshtë dhe ekonomik për…
Personat që vuajnë nga diabeti mund të mbështeten në efektet e dobishme të vajit të peshkut…
Sipas ekspertëve doza ditore e çokollatës mund të na mbrojë nga paraqitja e kancerit në zorrën…
Ushqyerja e mire eshte nje pjese thelbesore e shtatzanise.Jane disa ushqime qe duhet ti hani,por jane…
Dieta me leng frutash dhe perimesh ndihmon qe te ruhet ekuilibri midis te ushqyerit  shendetit dhe…
1.Levizjet e qafes -merrni pozicionin baze -lehtesisht levizeni koken mbrapsht dhe para 10 here   2.Levizjet…
Ushqimi i preferuar i heroi të filmave vizatimor Popaj- spinaqi në vete përmban nivel të lartë…
Nje shtatzani qe nderpritet gjate javes se 24 te te qenit shtatzane pergjithesisht percaktohet si nje…
Terapia e ujit eshte konsideruar terapia me natyrale dhe pa shpenzime.Te humbasesh peshe nepermjet nje metode…
Kripa eshte nje perberes kryesor dhe eshte i domosdoshem per jeten.Nese kripa konsumohet me shume se…