You are here: HomeShendeti
*Profeti Muhamed eshte shprehur:  "Perdorni faren e zeze, me te vertet ajo eshte nje ilac per…
Lulelakra ka shume atribute te rendesishme per shendetin. Ajo i siguron nje funksion shume te mire…
Vitamina C eshte me e njohura nga te gjitha vitaminat. Ne 100 ml leng portokalli ka…
1 Majlti.Nese e konsumoni pothuajse perdite ose nje here ne jave ndihmon ne organizmin tuaj. Por…
1 Lani sa me shpesh duart. Larja e duarve me sapun dhe uje te ngrohte per…
Kjo lloj maske eshte shume popullore ne Indonezi, e cila perdoret jo vetem per hidratimin e…
Gjalpi i kakaos eshte i keshillueshem per nje lekure te bute dhe te shendetshme. Ka me…
Keto jane receta te shendetshme te cilat ndihmojne ne shkrirjen e dhjamit te tepert.  Nese pini…
1 Kuron dhe trajton semundjet e kancerit ne vezore.2 Parandalon dhe kuron semundjen e kancerit ne…
Keto kohe eshte vene re se shume njerez, vecanerisht moshat e reja, po vuajne nga hipotensioni,…
Sipas nje studimi, kercimi i ndihmon njerezit te kalojne trishtimin, stresin, lodhjen dhe dhimbjen e kokes,…
Arra permban lende yndyrore, te cilat ne frutat e thata arrijne deri 60%. Arra permban gjithashtu…
1- Marrja e tepruar e yndyrave mund te coje ne dhjamosje. Mishi, djathi, vaji i palmes,…
Obeziteti perben nje rrezik per shendetin dhe na ben te dukemi 10 vjet me te medhenj…

Video