You are here: HomeShendeti
Doktoret sugjerojne qe te pakten nje gote me leng arre kokosi ne dite te ben mire…
Kush mendon se vetëm me dietë, duke lënë pa ngrënë vaktet apo duke lëvizur pa fund…
Janë këto momente të paharrueshme, por njëkohësisht edhe romantike, të cilat do t'ju bëjnë që t'i…
Sipas një studimi të ri të bërë nga studiuesit europiane, vaji ulliri ka veti të mira…
Tumori i pankreasit me shume eshte bere i njohur dhe nga vdekja e themeluesit te kompanise…
Mengjesi eshte pjesa me e rendesishme e dietes sone, pasi ajo siguron gjithe energjine dhe ushqimin…
Shtatzania eshte periudha me delikate per ju dhe femijen  tuaj te palindur, keshtu qe duhet te…
Floku i njeriut perbehet 70 % nga proteina dhe proteina ne flokun tuaj eshte pergjegjese per…
Numri i mjeteve natyrale kundër djegieve është i madh, ndërsa me çfarë do ta ndihmoni veten,…
Mënyra e ushqimit dhe përshtatja e produkteve sipas grupit tonë të gjakut, po bëhet gjithnjë e…
Për vlerat e saj ushqyese, domatja ka gjetur përdorim të gjerë. Ajo është e pasur me…
Ka disa lloje te ndryshme vitaminash qe jane thelbesore te cilat duhet te perfshihen ne dieten…
Një grup ambientalist tha të mërkurën se ngjyrosja karamele që përdor Pepsi, përmban nivel brengosës të…
Nje studim i ri sugjeron se grate qe hane mengjes te rende dhe te pasur me…