You are here: HomeShendeti
Fëmijët të cilët kanë munguar në më shumë se gjysmën e vizitave të rekomanduara kontrolluese kanë…
Nje studim ne Universitetin e Vermontit ka zbuluar se alkooli ka efekte te ndryshme si tek…
Hapi i pare qe duhet te beni eshte nje trajtim profesional qe perfshin disa terapi.Pervec terapive…
1.Te ndihesh e bukur Cdo qenie njerezore lind e bukur, e shemtuara eshte nje fjale fyese…
Nje studim i kryer nga australianet sugjeroi se grate me terapine e testosteronit,pas menopauzes tregojne nje…
Sikleti me i madh eshte kur te dalin pucrra ne te gjithe fytyren dhe nuk di…
Para se të depiloheni, të paktën 45 minuta para veprimin, pini një Aspirin. Me këtë jo…
Maska me të verdhë vezë, ose më mirë me majonezë, është një hidratues dhe anti-rrudhë shumë…
Lajthitë përmbajnë një sasi të lartë me vitaminë B duke pasur kështu një ndikim të madh…
Gjatë tërë vitit e presim me padurim pushimin veror, por kur të vjen e kuptojmë që…
Lentet e syve në det dhe pishina mund të kthenen në një problem nëse nuk veprohet…
Me ardhjen e verës vijnë edhe ato të padurueshmet, mushkonjat. Pothuajse nuk ekziston njeri në botë…
1.Kura me Listerine Te lagni kembet tuaj me listerine rreth 15-20 minuta, 2 here ne dite…
1.Zemer e shendetshme Seksi eshte pjesa thelbesore e jetes qe ndikon drejperdrejt ne shendetin e pergjithshem.Jo…