You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Panxhari eshte i njohur si nje pastrues  dhe ndertues i gjakut i cili ndihmon ne krijimin…
Gruri permban proteina deri ne 70%, kurse sasia e yndyrave dhe karbohidrateve eshte simbolike. Tretet lehte…
Dardhat jane fruta ushqyese te pasura me fibra dhe te mbushura me komponente ushqimore antioksidantesh te…
Hulumtimet  nga Illinois dhe Universiteti Ohaios, kane zbuluar se domatja kombinuar me brokolin ne dieten e…
Fruti i kivit eshte i pasur me vitamina te shumta, ne vecanti te vitamines C (me…
*Borziloku permban Orientin dhe Vicenin, dy flavonoide te tretshme ne uje qe mbrojne strukturat qelizore dhe…
Miti: Orizi te shendosh. Fakt: Ne qoftese ne konsumojme procione te vogla ne nuk do te…
Fasulja eshte ushqimi me i vjeter dhe nuk mungon ne asnje tavoline. Ato jane konsideruar si…
*Profeti Muhamed eshte shprehur:  "Perdorni faren e zeze, me te vertet ajo eshte nje ilac per…
Lulelakra ka shume atribute te rendesishme per shendetin. Ajo i siguron nje funksion shume te mire…
Vitamina C eshte me e njohura nga te gjitha vitaminat. Ne 100 ml leng portokalli ka…
1 Majlti.Nese e konsumoni pothuajse perdite ose nje here ne jave ndihmon ne organizmin tuaj. Por…
1 Kuron dhe trajton semundjet e kancerit ne vezore.2 Parandalon dhe kuron semundjen e kancerit ne…
Arra permban lende yndyrore, te cilat ne frutat e thata arrijne deri 60%. Arra permban gjithashtu…