You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Kombinimi i peshkut me kosin nuk perben nje kombinim te mire. Nuk duhet ngaterruar kurresesi me…
1. Vezet jane te shkelqyera per syte. Sipas nje studimi, nje veze ne dite mund te…
Konsumimi i nje banane cdo dite mban larg doktorin, kjo sepse ja cilat jane perfitimiet ndaj…
Per nje diete te ekuilibruar, sasia e rekomanduar nga dietologet, jane 50-60 gram ne vakt, por…
Kalorite per 100 gr sipas kategorive :1. Pijet :Kafe pa sheqer 5 kalori.Coca-Cola 39 kalori.Limonate 46…
Vitet kalojne dhe veshkat tona mundesojne te filtrojne gjakun nga kriperat e teperta, helmet, papastertite e…
1. Ndihmon ne kurimin e diabetit te tipit 2. 2. Ndihmon luften kunder-semundjeve kardiovaskulare. Dafina rregullon…
1 Bajamet- rrisin qarkullimin sa me mire te gjakut ne tru. 2 Manaferrat- ndihmojne dhe nxisin…
1. Ndihmon ne semundjen osteoartritit.   2. E pasur shume ne vitamine C dhe kalium.  …
Gjithmone gjerat me teprice sjellin probleme deri dhe ne perkeqesimin e shendetit tone. Sot po sjellim…
Nje nga menyrat per te mbajtur zemren te shendetshme dhe te forte eshte kur konsumojme nje…
1) Flavonoid i cili gjendet ne lengun e rrushit ndihmon ne rritjen e nivelit te kolesterolit…
Ndiheni te depresionuar, te trishtuar, te merzitur?! Menyra me e mire per te "genjyer" keto emocione…
Ne menyre qe ne moshen e vonshme te jeni ne forme, te shendetshem duhet nje qe…