You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Përfitimet dhe efektet anesore te nenexhikut: -Rritja e flokëve tek gratë është përdorur për të trajtuar…
Me rritjne tone rritet dhe ndergjegjesimi yne per te qene sa me te shendetshme dhe per…
Fruti i mollës për shkak të elementeve të pazëvendësueshme që përmban, ndikon pozitivisht në mjekimin e…
Vaji i hudhrës ndihmon në mbajtjen larg të arteriosklerozës dhe sëmundjeve të tjera kardiovaskulare. Ai mbron…
Receta e pergatitjes Merr 200 ml uthull molle dhe 200 gram hudhra të qëruara dhe të…
Vitamina B1 eshte një lëndë ushqyese jetike te njeriu. Ajo luan një rol të rëndësishëm në…
Efektet pozitive. Kohe me pare kafeja eshte perdorur per te trajtuar azmen. Disa kimikate në kafe…
Në 10 minutat e parë: pasi kemi pirë një kanoçe apo shishe Coca Cola: 10 lugë…
Ndodh qe pervec diteve te ngarkuara, me plote impenjime, ka dhe momente te jetes ku njeriu…
 1. Ndihmon dhe permireson funksionin e apartit tretes.   2. Parandalon gazrat dhe rregullon crregullimin e…
Po te pyesesh nenat se cfare preferojne per femijet e tyre gjalpin apo djathin, shumica e…
Dieta për reduktimin e rrezikut për t'u prekur nga tumoret sipas "American Cancer Society". Kjo dietë…
Kamomili eshte nje nga bimet mjekesore me te njohura dhe me te dashura. I vleresuar qofte…
E kush nuk eshte ai qe nuk do te duket bukur, i ri, i fresket ?!…