You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
A deshironi nje darke romantike? Sigurisht , qirinjte dhe muzika e lehte jane nje ide mjaft…
1. Ndikon në humbje të peshës – Shkencëtarët japonezë në një studim të kryer së voni…
Dy studentë nga Shkolla e Lartë Konia Güventaş, kanë ekzaminuar efektet e lëngut të qepës dhe…
Farat e lirit janë ushqim më i pasur me vaj omega-3 që gjendet tek peshqit e…
Sepse:   1. Permban pak karbohidrate2. 99% pa yndyrna3. Permban pak sheqer   Uji i arres…
1. Permban pak kalori dhe eshte shume i mire per te humbur ne peshe. 2. Konsumimi…
1. Kikirikët përmbajnë sasi të madha të proteinave, gjë që e bën atë një ushqim të…
1. Ul rrezikun e hipertensionit. 2. Ndihmon ne renien e peshes. 3. E pasur me vitamine…
Ushqimet me ngjyre te kuqe jo vetëm na vene ne mood perfekt për Shën Valentin, por…
Ja cilat jane  arsyet kryesore per te konsumuar frutat dhe vecanerisht mollet:   1. Molla ul…
Te specat e kuq djegës, gjenden në sasi shumë të mëdha kapsaicina (përbërësi kryesor i aktivitet…
Ne shendet: 1 Parandalon kanceri2 Ndihmon ne uljen e peshes3 Ndihmon ne tonalitetin me te mire…
Kanceri eshte nje semundje e cila po perhapet gjeresisht ne te gjithe boten dhe nese shikojme…
1. Ndalon dhe ul rritjen e semundjes se kancerit dhe tumorit. 2. Ul kolisterolin. 3. Riparon…