You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Nga koha qe ne jemi te  vjeter per te kuptuar fjalen "alkool", ne mesojme thjeshte te…
Njihet si armik i marrdhënieve sociale për shkak të aromës së "keqe" që ka, hudhra megjithatë…
Konsumimi ditor i magnezit ul nivelin e yndyrave në gjak, tregojnë studimet e realizuara kohë më…
Ky frut ekzotik ka një sërë ushqyesish, në rast se merret në mënyrë të vazhdueshme shton…
Vera e kuqe, e njohur për mbrojtjen ndaj kancerit, ndaj sëmundjeve bakteriale, për mbrojtjen e sistemit…
Të mirat e përgjithshme të frutit të lajthisë:   - Lajthia është e këndshme dhe e…
Për herë të dytë në pak javë, një grup tjetër kërkuesish raportoi lidhjen midis ushqimit që…
Deri më tani, nga ekspertët dhe shkencëtarët e shumtë janë bërë shumë hulumtime rreth anës së…
Vaji i jojobës mund të jetë i mirë për lëkurën në mënyra të ndryshme:   Si…
1. Buke gruri dhe me fara susamNese jeni duke ngrene buke gruri e cila eshte e…
Specat djeges janë jashtëzakonisht të shëndetshem dhe duhet të përfshihen në dietën tuaj. Ja pse?  …
A e dini se disa produkte ushqimore mund ta dëmtojnë lëkurën tuaj? Zbulojini cilat janë ato.…
Pjepri është mjaft i kultivuar dhe i njohur jo vetëm nga fermerët por nga të gjithë…
Ngrënia e vazhdueshme e frutave të pyllit (ndryshe frutat e malit) mund të pengojë plakjen e…