You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Nje studim ne Universitetin e Vermontit ka zbuluar se alkooli ka efekte te ndryshme si tek…
Lajthitë përmbajnë një sasi të lartë me vitaminë B duke pasur kështu një ndikim të madh…
Për vlerat e saj ushqyese, domatja ka gjetur përdorim të gjerë. Ajo është e pasur me…
Një grup ambientalist tha të mërkurën se ngjyrosja karamele që përdor Pepsi, përmban nivel brengosës të…
Manaferra është e pasur me vitaminat A, C, B1, B2 dhe B6, me thartinë organike, hekur,…
Kërpudhat mund të ndihmojnë në zvogëlimin e konsumit të mishit të kuq, si dhe mund të…
Studjuesit pretendojne se grate qe konsumojne dy here ne jave vajin e peshkut si salmonin mund…
Përbërësit e mollës mund të forcojnë sistemit imun dhe të ndihmojnë organizmin të luftojë sëmundje të…
Konsumimi i përditshëm i kivit mund të ul nivelin e kolesterolit të keq në gjak dhe…
Truri juaj është organi më i rëndësishëm në trupin tuaj. Është organi kryesor organizues, që interpreton…
Konsumimi i ananasit mund të ndihmojë përpjekjet tuaja për të ndërtuar një linjë të përkryer trupore.…
1. Salca e domates dhe domatja e freskët. Karotenoidet që përmban domatja kanë një forcë antioksiduese…
Pema e Arrës së Kokosit është një lloj palme që rritet nëpër rajonet bregdetare të Azisë…
Rrjeti informativ CNN ka publikuar një raport lidhur me rezultatet mahnitëse të shërimit me mjaltë. Këtu…