You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Legu per te kuruar astmen :   Perberesit   10 karrota nje grusht spinaq 2 thelbi…
Nese ju pritni ne fete nje kerpudhe do te vereni se ajo i ngjan formes se…
Mjalti dhe qumështi edhe veç e veç janë të shkëlqyeshëm për shëndetin. Kur veçoritë e tyre…
Gjatë kohës së periudhave stresuese, ky lëng mund t'iu ndihmojë që t'i qetësoni nervat dhe ta…
Patatja e embel ka nje ngjashmeri te madhe me pankreasin dhe gjithashtu nxit funksionimin e shendetshem…
Gjithmone e preferuar pas nje nate te lodhshme dhe te shoqeruar me shume alkol ka qene…
Ekspertet e diabetit kane zbuluar tashme se cilat ushqime kane super fuqine per te luftuar diabetin.Eshte…
Personat që vuajnë nga diabeti mund të mbështeten në efektet e dobishme të vajit të peshkut…
Sipas ekspertëve doza ditore e çokollatës mund të na mbrojë nga paraqitja e kancerit në zorrën…
Ushqimi i preferuar i heroi të filmave vizatimor Popaj- spinaqi në vete përmban nivel të lartë…
Kripa eshte nje perberes kryesor dhe eshte i domosdoshem per jeten.Nese kripa konsumohet me shume se…
Shkenctaret kane zbuluar se duke pire kater filxhane caj ose kafe ne dite mund te ndihmoje…
Per nje organizem te shendetshem duhet te mbani nje diete te ekuilibruar.Duhet te konsumoni ushqimet e…
Nje studim i ri ka zbuluar se te hash hudhra 2 here ne jave mund te…