You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Eshte shume e rendesishme te ndiqni nje diete ku konsumoni shume peshk. Peshku permban midis 15…
Qumeshti eshte produkti me te cilin te gjitha speciet ne kete bote kane kontaktin e pare.…
Konsumimi i karrotave mban larg doktorin! Do te ishte akoma me mire nese karrota eshte e…
Shkencetaret ne Spanje pas nje studimi zbuluan se femrat te cilat pinin birre rregullisht kishin kocka…
Numri i pamjaftueshem i qelizave te kuqe te gjakut ose hemoglobina e ulet ne gjak perben…
Bananet e pjekura shume, qe kane pika te zeza ne lekuren e verdhe, prodhojne nje substance…
Vitamina A, luan dy funksione te rendesishme ne trupin tone. Ajo ndikon ne zhvillimin e aftesise…
Limoni veçanerisht vleresohet per vetite dezinfektuese dhe kunder hemoragjise. Per qellime mjekesore perdoren, lekura dhe lengu…
Ne mjekesine popullore hithra njihet si mbreteresha e bimeve mjekesore, per shkak te efekteve te saj…
Hudhra eshte e njohur nga greket dhe egjiptianet e lashte, si ushqimi me i mire kurues.…
Nuk ka asnje dyshim, qe lengjet e frutave jane nje nga menyrat me te thjeshta per…
Te gjitha femrat duan nje fytyre te bukur, rrezellitese dhe te duket gjithemone e re. Jo…
  Pasioni per mish ne bote eshte duke krijuar nje çekuiliber te madh mjedisor...    …
  Caji jeshil eshte nje mrekulli e vertete. Ai permban nje mori vetish e perfitimesh duke…