You are here: HomeShendetiUshqimet, Vetite
Fruti i manit e ka prejardhjen nga Kina ,ku mund te gjenden disa lloje te ndrushme…
Kemi dëgjuar shpesh herë për të mirat e pemëve për organizmin tonë, por e dimë se…
Speci djegës përdoret në mjekësinë moderne, në rend të parë, për zbutjen e dhembjeve të pacientëve…
Kalciumi është njëri ndër mineralet esenciale për organizmin tonë. Ai mbron eshtrat tona, ndërsa kontributi i…
Eshte mire qe kete lloj perime ta konsumojme me shpesh sepse eshte shume i ushqyeshem dhe…
Lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të trurit duke u bërë shkak…
Gështenja është një bimë mjaft e përhapur jo vetëm në Evropë por edhe në vendin tonë. Falë përbërësve të…
Lulet e saj janë të bardha, të verdha ose të gjelbra, ndërsa frutat gjenden brenda mbështjellëse…
Fale disa ushqimeve mund t'i shpëtojmë gripit. Ja se cilat janë ato:HudhraPërveçse përforcon sistemin imunitar, hudhra…
Mjalti i hudhrave është një recetë që mund të përdoret për shumë sëmundje, veçanërisht për problemet…
Misri eshte:   -burim i pasur i kalorive qe formon nje pjese te dietes si lende…
Kalciumi është thelbësor për të ruajtur eshtra dhe dhëmbë të fortë, që sistemi nervor mund të…
Ekzistojnë pesë arsye përse përdorimi i kafes është i dobishëm për shëndetin e njeriut. Revista amerikane…
Në sajë të dozës së lartë të vitaminave C dhe E, që përshpejtojnë krijimin e kolagjenit…