You are here: HomeShendetiShtatzania
Nje studim i ri sugjeron se grate qe hane mengjes te rende dhe te pasur me…
Plazhi gjatë shtatzanisë është i këshillueshëm, por disa gjëra duhen pasur parasysh: mos rrini në diell…
Sipas nje studimi te ri grate te cilat gjate shtatzanise marrin nje suplement hekuri te perditshem…
Ky eshte rezultati i nje studimi realizuar me 40 femra te ndjekura pergjate 18 muajve gjate…
Të ngelurit shtatzëne nuk është edhe aq e lehtë që shumica e konsiderojnë. Kuptohet, tek disa…
Rezultati "shumë pozitiv" për vërtetimin e shtatzanisëUltrazëri është mënyra më e sigurtë për të kuptuar nëse…
Nese keni nje vonese te ciklit ka shume mundesi te keni mbetur shtatzene. Nje element qe…
Ja cilat janë hapat kryesorë për t'i mbijetuar Simestrit të Tretë të Shtatzënisë:   1. Ushqehuni…
Nje studim i fundit i realizuar nga disa studiues te Universitetit te Rhode Island, publikuar sefundmi…
Gjumi i qete dhe i rehatshem eshte i nevojshem per secilen grua shtatezene. Ne shtatezani zakonisht…
Shtatezania eshte momenti me delikat i nje femre. Ushqimi i mire, i perzgjedhur dhe i shendetshem,…
Me vite te tera mjeket kane menduar se sasia e tepert e vitamines D, gjate shtatzenise…