You are here: HomeShendetiShtatzania
Pse ushqimi është aq i rëndësishëm?Nëse disa javë para shtatzënisë konsumoni ushqim të pasur me magnez…
Shume eksperte do te thoshin qe nuk egziston kohe e duhur per te filluar nje familje.Por…
  Diabeti gjate shtatzanise mund te drejtoje ne problemet e zhvillimit te femijes.Nese doktori juaj ka…
Sipas nje studimi te Universitetit Utah grate qe lindin binjake jane me te forta me te…
Cfare duhet te hani gjate shtatzenise?- Zgjidhni ushqime te pasura me fibra si: dritherat(buka e zeze,…
A mos ndoshta jeni shtatzene? Me gjithë gjasat ju nuk do ti vereni shenjat e para…
Ushqyerja e mire eshte nje pjese thelbesore e shtatzanise.Jane disa ushqime qe duhet ti hani,por jane…
Nje shtatzani qe nderpritet gjate javes se 24 te te qenit shtatzane pergjithesisht percaktohet si nje…
1.Te kuptosh ciklin mujor dhe procesin e ovulacionit Shanset e mbetjes shtatzane konsiderohen te larta kur…
Nje studim i fundit qe arriti ne perfundimin se aborti rrit shanset tek nje grua te…
Gjate shtatzanise grate pesojne shume ndryshime fizike dhe emocionale.Hormonet gjate shtatzanise luajne nje rol thelbesor per…
Doktoret sugjerojne qe te pakten nje gote me leng arre kokosi ne dite te ben mire…
Shtatzania eshte periudha me delikate per ju dhe femijen  tuaj te palindur, keshtu qe duhet te…
Ka disa lloje te ndryshme vitaminash qe jane thelbesore te cilat duhet te perfshihen ne dieten…