You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
1.Mbani gjithmone me vete ilacet e astmes. 2.Shmangni konsumimin e cigares, pipes dhe tymin e cigares.…
Nuk është gjithmonë e nevojshme të përdorni produkte të shtrejnta kozmetike dhe farmaceutike për të pasur…
Patatet jane perdorur qe ne fillim si nje nga perberesit kryesor te pjatave. Por keni njohuri…
Kur themi se diçka na jep nje dhimbje koke, do te thote se ajo eshte e…
Sipas specialistëve, ju mund t'i mbroni kockat pavarësisht moshës që mund të keni duke u ushqyer…
Nëse në pranverë bimët janë në "tranzicion, e njëjta gjë na ndodh edhe ne", shpjegojnë ekspertët.…
1 Zemra operon ne menyre me eficente dhe behet me e forte. 2 Ju ndihmojne te…
Në verë, prindërve u duhet të kujdesen për çdo rrezik që u kanoset fëmijëve. Ja si…
Nëse jeni më pak se 11 vjeç dhe nuk keni dalë kurrë në shi apo nuk…
Dhimbja e qafës ndonjëherë është vërtetë e padurueshme, ndonjëherë na bën të ndjehemi keq kur ndodhemi…
Duke reduktuar kaloritë e marra nëpërmjet ushqimit dhe duke ndryshuar stilin e jetesës, mund të jetohet…
Më shpesh gurët formohen te gratë, të cilat i kanë kaluar 40 vjet. Në Francë, 40%…
Sipas hulumtuesve britanike, ne nje studim shkencor ka treguar se perdorimi i camcakezit rrit perqendrimin kur…
Të themi të vërtetën, vizita gjinekologjike nuk është tamam një nga eksperiencat më të pëlqyeshme në…