You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Frutat: Te gjitha frutat jane perfekte per tu konsumuar ne stinen e veres. Mund ti pergatisesh…
1- Alergjikët duhet të mos konsumojnë kikirikët, qumështin, vezët, grurin, sojën.2- Nuk duhet të konsumojnë ato…
Mjafton vetëm një gotë ujë e përzier me kripë dhe do të shihni sesi kjo terapi…
Ja disa keshilla qe duhen mbajtur mend per te pasur nje gjume te rehatshem, dhe per…
Disa çështje janë të vështira të fliten edhe me mjekun, si për shembull, si dhe kur…
- Mbrojeni fëmijen tuaj nga pickimet kur dilni shetitje. Insektete janë pjesë e jetës jashtë, por…
Fëmijët duhet të lejohet të mërziten në mënyrë që të zhvillojnë aftësinë e tyre për të…
1 Pergjigjuni gjithmone ne telefon duke e vendosur ate ne veshin e majte.   2 Mos…
Stina e nxehtë shton problemet e sëmundjeve mykotike të lëkurës. Për mjekët, "faji" është i klimës…
Stina e verës dhe temperaturat e larta që e shoqërojnë atë, shtojnë rastet e helmimeve ushqimore.…
Gjendja e të fiktit ose Lipotomia karakterizohet nga humbja e papritur e vetëdijes. Arsyeja e shfaqjes…
Tensioni i lartë i gjakut është një sëmundje, që bëhet mjaft serioze gjatë stinës së verës.…
1. E qeshura ndihmon ne qarkullimin e gjakut me kollaj.   2. Perqafimet clirojne oksigjen dhe…
Para 30 viteve tek femrat shumë rrallë kishte raste të kancerit të gjirit, por në vitet…