You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Numri i mjeteve natyrale kundër djegieve është i madh, ndërsa me çfarë do ta ndihmoni veten,…
Mënyra e ushqimit dhe përshtatja e produkteve sipas grupit tonë të gjakut, po bëhet gjithnjë e…
Problemi per te mos patur nje gjume te qete dhe te rehatshem eshte referuar si pagjumesi…
Ja 5 shenja që paralajmërojnë diabetin: 1 – Përgjumje pas ushqimit. Ky është një reagim i…
Infeksionet në vesh mund të dëmtojnë fijet nervore të shijes, të cilat kalojnë nëpër veshin e…
Shumë njerëz bëjnë gabime në mënyrën e ruajtjes së ushqimeve. Për t'i mbajtur produktet e freskëta…
Po flasim për një rrezitje të tmerrshme të lëkurës dhe për shumë probleme të tjera që…
Për të pasur arterie të shëndetshme ju duhet të ulni nivelet e LDL e gjithashtu të…
Stilistët bëjnë me dije se tendenca kryesore e femrave shqiptare gjatë dimrit dhe verës janë taka…
Probleme me pagjumësinë? Një prej shkaqebve të shumta është e lidhur me duhanpirjen, sidomos kur pihet…
A ndiheni shpesh të lodhur? Sidoqoftë nuk ju propozojmë ta pranoni këtë situatë, dhe në vijim…
Temperaturat tropikale dalëngadalë po pushtojnë edhe vendin tone. Valle keto ndryshime te menjehershme te temperatures dhe…
Ushtrimet fizike janë një trajtim efektiv në luftën kundër çrregullimit depresiv. Dr. Çadi Rethors dhe Dr…
Një studim i ri amerikan ka dalë në përfundimin se stresi i tepërt bën që të…