You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Madhësia e gjinjve është e ndryshme për çdo grua. Kjo varet nga vëllimi i masës së…
Të gjithë ata që kanë probleme me veshkat, atë mund ta zgjidhin në mënyrë natyrale duke…
Thithja e livandos është shumë e efektshme në luftën kundër sinusitit. Shtoni 5 pika vaj esencial livandoje…
Per 5 minuta dhimbja juaj e kokes do te kaloje... Hunda ka nje vrime te majte…
Nëse mendohemi për një çast, mund ta gjejmë vetë përgjigjen e titullit: Ushqimet që hamë nxisin…
1.Levizjet e qafes -merrni pozicionin baze -lehtesisht levizeni koken mbrapsht dhe para 10 here   2.Levizjet…
Studjuesit ne Universitetin e Washington kane zbuluar nje bakter probiotik i cili perdoret per te trajtuar…
Pigmenti i lekures mund te pershkruhet si ngjyra e saj-si rezultat i tejkalimit te prodhimit te…
Fëmijët të cilët kanë munguar në më shumë se gjysmën e vizitave të rekomanduara kontrolluese kanë…
Sikleti me i madh eshte kur te dalin pucrra ne te gjithe fytyren dhe nuk di…
Para se të depiloheni, të paktën 45 minuta para veprimin, pini një Aspirin. Me këtë jo…
Gjatë tërë vitit e presim me padurim pushimin veror, por kur të vjen e kuptojmë që…
Me ardhjen e verës vijnë edhe ato të padurueshmet, mushkonjat. Pothuajse nuk ekziston njeri në botë…
1.Kura me Listerine Te lagni kembet tuaj me listerine rreth 15-20 minuta, 2 here ne dite…