You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Refleksologjia eshte nje art i vjeter kurativ i cili bazohet ne parimet e reflekseve te duarve…
1. Konsumoni sa me shume  fruta dhe perime. Konsumimi i frutave dhe perimeve te fresketa ndihmon…
Jeta jone eshte e mbushur me ngjarje dhe momente te cilat jane te shumellojshme duke filluar…
1. Ju ndihmon te mbani nen kontroll peshen tuaj2. Mund te praktikohet nga te gjithe ne3.…
Autizmi eshte nje semundje qe lidhet me mos  zhvillimin normal te trurit. Quhet ndryshe Autistic Disorder.…
Menaxhimi i stresit fillon duke indentifikuar burimin e stresit ne jeten tone. Ne fakt kjo nuk…
Perdorimi i bicikletes per te shkuar ne pune, per te takuar miqte tuaj, apo per nje…
Pirja e duhanit tek femrat sipas statistikave eshte rritur me shifra marramendese duke filluar qe nga…
1. Larja ne menyre te rregullt, largon papastertite dhe yndyren e fytyres. Para se te lani…