You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Ju ka ndodhur ndonjëherë të dëgjoni t'ju thonë se sistemi juaj imunitar i trupit ka rënë?…
Me metodat e zakonshme, për të mbajtur të ulët nivelet e kolesterolit, mund të marrësh ilaçe.…
*Mos pini kafe tre herë në ditë   *Mos i pini ilacet me ujë të ftohtë…
Ne Japoni ne ditet e sotme praktikohet nga shumica e njerezve qe sa zgjohen ne mengjes…
Crregullimi i autizmit nuk ka nje trajtim perfundimtar.Nuk eshte dicka qe ka nje kure specifike dhe…
A keni degjuar per leptospirozen? Dy familje u derguan menjehere ne spital sepse pas nje dite…
1.Cokollata: permban theobromine e cila shkakton kriza madje dhe ngordhjen e tyre   2.Avokado:permban persin e…
Studimet e fundit kane treguar se te flesh me celularin tuaj poshte jastekut mund te coje…
Ju sjellim disa dëshmi të vërtetuara pse duhet të besoni se fjetja për edhe një orë…
Nga mosha dyvjeçare e gjysmë shumica e fëmijëve kanë 20 dhëmbë primarë. Edhe para kësaj moshe,…
Ushtrimet e përditshme mund të ndihmojnë për të riparuar zemrën e dikujt që mund të ketë…
Kolesteroli është i nevojshëm për organizmin, por është e nevojshme të mbahet në nivelin e duhur,…
Shkencetaret thone se ngjitja nëpër shkallë, në vend të shfrytëzimit të ashensorit mund t'ua shpëtojë jetën.…
Nuk eshte gjithmone e domosdoshme per te menduar per semundje persa i perket dhimbjes se shpines.Edhe…