You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
TIROIDJAUshqimet që i bëjnë keq tiroides 1- Personat me tiroide nuk duhet të konsumojnë lakrën e…
GURËT NË TËMTHSi të luftoni shfaqjen e gurëve në tëmth 30- Duhet të konsumoni çaj rigoni.…
DIABETI Ushqimet që duhet të konsumojnë diabetikët 1- Pacientët me diabet duhet të kontrollojnë peshën. Duhet…
1 Ndryshoni shprehitë në të pirë. Kontrolloni masën e alkoolit duke vendosur qëllime vetes, duke përcaktuar…
Kur duhet ti lani duart në të vërtetë: - Përpara se të përgatisni ushqimin- Përpara se…
REUMATIZMASi ta kurojmë reumatizmëm 1- Bëni dy herë në javë ushtime gjimnastikore të lehta. Merrni here…
1 Një gotë me qumësht të ngrohtë jep rezultat për këtë problem. 2 Mund të pertypni…
Zemra Si të luftoni sëmundjet kardiake 1- Pakësoni ushqimet me yndyrë, shtoni perimet dhe frutat e…
Alergjia është një reagim mbrojtës i tepruar i sistemit tonë imunitar përballë substancave që konsiderohen gabimisht…
1. Hani ushqim ne orare strikte. Dhe mos u mbingopni. 2. Mos konsumoni ushqim menjehere pas…
1. Nese nuk "boshatisni" fishkezen e urines heret ne mengjes, por e mbani ate gjate. 2.…
Artriti infektoz eshte inflamacion i kyceve, i shkaktuar nga faktore te ndryshem, ku me te shpeshte…
1. Nje gjume i mire gjate nates mbron dhe e ben te shendetshme zemren tuaj.2. Ndihmon…
1. Fjeta shume vone dhe zgjimi shume vone eshte nje nga shkaqet kryesore.2. Kur nuk urinoni…