You are here: HomeShendetiKeshilla praktike
Biçikletat, mjetet që favorizojnë transportin, pasi janë të bukura dhe praktike e sidomos në verë, paraqesin…
Shumë njerëz lënë pas dore vaktin e parë të ditës, mëngjesin. Nuk përdorin pothuajse fare bishtajoret,…
1. Mos i ulni sytë shumë pranë kur lexoni dhe shkruani. 2. Ruani pjerrësinë e tastierës.…
Ekzistojnë dy tipa të presionit të lartë të gjakut: sekondar dhe thelbësor (primar). Hipertensioni sekondar rezulton…
Stresi krijon një dominante në sistemin nervor, e cila shton prodhimin e adesteronit në veshka, e…
Nga vaji i mentës e deri te çimçakizi me përbërësit e lëvores së Manjolias, Barbara Lantin,…
Tregohuni të kujdesshëm ndaj zhurmave, veçanërisht gjatë kohës së gjumit. Ky është rekomandimi më i ri…
LEMZAKëshilla për të ndaluar lemzën e shpeshtë 1- Duhet të pish ujë ose të hash një…
STRESISi të shmangni stresin e panevojshëm 1- Menaxho kohën. Programimi dhe organizimi i kohës suaj mund…
AKNETSi të shmangni puçrrat në fytyrë 1- Mos ndërhyni me duar në puçrra ose pika të…
Pagjumësia fillon nga mendimet e tepërta për të nesërmen, probleme etj dhe kjo mënyrë e vazhdueshme…
ASTMASi të luftoni astmën 1- Këshillohet të pihen sa më shumë çajra me përzierje bimore, të…
MAJASELLIKëshilla për të shmangur problemet 1- Në të gjitha rastet me majasëll këshillohet që të përdoren…
Per nje fytyre te bukur dhe lekure te paster duhet shume perkujdesje. Per ata qe e…