You are here: HomeShendetiKeshilla praktikeRecete e shpejte per nje mengjes te shendetshem !

Recete e shpejte per nje mengjes te shendetshem ! Zgjedhur

Publikuar ne Keshilla praktike Thursday, 22 May 2014 09:59

Nëse nuk keni shumë prodhime ushqimore në shtëpi por dëshironi të hani ushqim të shëndetshëm kjo është receta më e thjeshtë, më e shpejtë dhe më e shijshme. Kështu nëse duhet të dilni të bëni pazar dhe nuk doni të hani diçka të rëndë ose bukë me nutela Smile, po ju prezantojmë këtë ushqim që mund ta përgatitni për vetëm 5 minuta.

 

Përbërësit e nevojshëm:
• 100gr bajame
• 2 mollë
• 1 lugë mjaltë
• Fara liri

Bluan pak bajamet dhe mollët dhe i vendos në dy pjata. I hedh përsipër mjaltin dhe farat e lirit. Dhe kaq! Ushqim i varfër dhe njëherësh i PASUR!

* I mjaftueshëm për 2 persona.

Lini nje koment