You are here: HomeShendetiJeta seksualeSeksi i rregullt ndihmon qe te ngjani 7 vjet me e re

Seksi i rregullt ndihmon qe te ngjani 7 vjet me e re

Publikuar ne Jeta seksuale Sunday, 11 August 2013 20:15

Tani mund te keni arsye te mjaftueshme per te kryer me shume marredhenie seksuale,sepse sipas nje studimi te ri kryerja e marredhenie te rregullta seksuale do te ndikoje ne pamjen tuaj, duke iu bere qe te ngjani 5 ose 7 vjet me te rinj.Ky studim i kryer nga psikologu britanik David Weeks tregoi se kenaqesia seksuale mund te jete nje faktor kritik ne ruajtjen e rinise.Ky fakt u raportua nga New Yord Daily News.Studimi tregoi se te berit dashuri cliron rritjen e hormonit dhe mban lekuren elastike,me me pak rrudha.Dr.Weeks tregoi se seksi cliron endorfine te cilat jane kimikatet e mira te trupit te cilat luftojne ankthin ne menyre qe te arrini te keni nje gjume shume te qete.Bashkeveprimi i rregull seksual rrit qarkullimin e gjakut dhe kjo eshte gje e mire per zemren.Te berit dashuri nenkupton se ju digjni yndyrnat dhe kalorite si dhe clironi kimikate te tjera te cilat forcojne sistemin imunitar.

Lini nje koment