You are here: HomeShendetiJeta seksualeJa ushqimet qe i bejne meshkujt me pasionant se kurre ne shtrat

Ja ushqimet qe i bejne meshkujt me pasionant se kurre ne shtrat

Publikuar ne Jeta seksuale Thursday, 04 July 2013 11:11

Çfarë duhet të hani për netë te zjarrta me partnerin? Shkencëtarët konkludojnë:

 

Shalqi
Ajo është, siç thonë ata, ekuivalenti bimor i Viagra-s.

Asparag
I pasur me kalium dhe vitamina, gje qe ju pajis me energji te mjaftueshme.

Mjaltë
Përmban vitaminë B, e cila stimulon trupin dhe rrit durimin.

Hudhër
Ndihmon në qarkullimin e gjakut.

Fiq

Fiku ndikon në sistemin hormonal dhe ju ben te ndiheni me ne humor për seks.

Ullinj

Vecanerisht ata jeshile ngrene epshin, por ullinjte e zinj rrisin desponibilitetin seksual femeror.

Banane
Kaliumin ne sasi te madhe do ta gjeni pikerisht ne kete frut gje qe i duhet pashmangmerisht organizmit per nje vullnet seksual te shendoshe.

Lini nje koment