You are here: HomeShendetiBukuria, EstetikaMaske me kastravec per fytyre te ndjeshme

Maske me kastravec per fytyre te ndjeshme

Publikuar ne Bukuria, Estetika Monday, 21 January 2013 10:08

Per nje fytyre te ndjeshme, por jo vetem po ju sjellim receten e maskes me kastravec. Eshte nje maske qe relakson dhe e ben lekuren e fytyres tuaj me te bute, me te shendetshme dhe te duket e fresket.


Perberesit: 1 luge gjelle maja birre, 1 luge gjelle pluhur te imet me arra, 2 luge gjelle te plota me kos, 1 kastravec i fresket, 1 luge gjelle me mjalte.

 

Fillimisht ne nje ene perziejme sebashku majan e birres sebashku me pluhurin e arrave dhe i leme menjan. E qerrojme kastravecin, e presim ne feta dhe e vendosim ne mikser. Me pas i shtojme kosin dhe mjaltin dhe i trazojme dhe njehere sic jane sebashku ne mikser. Me pas masen e heqim nga mikser dhe e hedhim ne nje ene ku i shtojme perzierjen e majas dhe pluhurit te arrave. Per ta aplikuar ne fytyre duhet fillimisht ta pastrojme fytyren mire dhe pjesen e qafes. E aplikojme kete maske ne te gjithe fytyren dhe qafen dhe e mbajme nga 15 minuta deri ne 1/2 ore. E shpelajme mire fytyren dhe me pas aplikojme nje krem ushqyes per fytyren sipas deshires. Kjo maske eshte vertete shume e mire dhe rekomandohet te aplikohet si nga femrat dhe meshkujt te pakten 1 here ne jave.

 

 

Lini nje koment