You are here: HomeShendetiDieta, Pesha
Para ushtrimeve, në vend se të konsumoni pije sportive, sipas ekspertëve amerikanë, më mirë do të…
Trup i shëndetshëm. Cili është kuptimi i kësaj fraze? Idetë që të vijnë në mend janë…
Falë ushqimit të pasur me fibra edhe ju mund të keni një trup vital. Nëse tretja…
Në mëngjes zgjoheni të lodhura, edhe pse keni fjetur 8 orë të plota? Që të ndjeheni…
Sipas ekspertëve kjo periudhë kohore është cilësuar si më e "keqe" se ajo e Vitit të…
Cila grua nuk dëshiron të ketë një bark të tonifikuar dhe të sheshtë? Cilës grua nuk…
Keshilla se si te hani! 1. Ha pak ne intervale te shpeshta. Ne vend qe te…
A keni menduar ndonjëherë që arsyeja fshihet në tipin hormonal të trupit tuaj?Estrogjeni, gestagjeni (progjesteroni) dhe…
Kjo diete eshte cilesuar sipas dietologeve britanike mjaft e shendetshme. Sekreti i saj eshte konsumimi i…
Shumica prej nesh kerkon qe te mesoj dhe te jete koherent me sa me shume dieta…
Viti i ri sapo ka hyre dhe cdo kush tani deshiron te humbas ato kile qe…
Nje nga dyshimet qe kalon neper mendjen e gjithekujt eshte rreth konsumimit te proteinave. Te gjithe…
Ne fakt, per bananet eshte krijuar mendimi i kundert sikur ato te shendoshin. Por eshte komplet…
Sic ju kemi thene qe do te hedhim dhe receta fitness-i, kryesisht per ata qe merren…