You are here: HomeShendetiDieta, Pesha
Mengjesi eshte pjesa me e rendesishme e dietes sone, pasi ajo siguron gjithe energjine dhe ushqimin…
1. Informacionet e gabuara Sipas një studimi informacionet e gabuara qe ndodhen ne etiketat e ushqimeve…
Dëshironi të keni një bel të përkryer dhe nuk dini nga t'ia filloni? Ndiqni këshillat tona…
Edhe pse më shumë se 90% e përmbajtjes së tij është ujë, personat me mbipeshë nuk…
Ushqimet e pasura me fibra dhe pakësimi i ushqimeve të pasura me sheqer është një hap…
I reziston çdo lloji diete dhe prek të gjitha gratë, të dobëta e të shëndosha... Celuliti…
Shprehja "te ngopesh me sy" nuk eshte krejt e pavend, te pakten pas dy studimeve te…
Ushqimet qe realizojne humbje peshe kane si karakteristike te forcojne kockat, parandalimin e semundjeve kronike ,…
Disa keshilla te thjeshta per te mos konsumuar shume ushqime, dhe per te kontrolluar oreksin:  …
Mbipesha, nje problem qe na shqeteson te gjitheve. Ja disa rregulla per ta mbajtur nen kontroll…
Me anë të dietës me rrush, të cilën e ka përpiluar dr. Ana Bins, nutricionistja e…
Nëse dëshironi të humbisni peshë në një kohë të shkurtër, mund të aplikoni dietën me qumësht.…
Humbja e entuziazmit është një nga problemet e mëdha tek dieta dhe për mbajtjen e tyre…
Lëngjet e freskëta nga pemët dhe perimet mund të ndihmojnë që me shpejtësi ta pastroni organizmin…