You are here: HomeShendetiDieta, PeshaPini sa më shumë çaj jeshil dhe xhenxhefil që të eleminoni dhjamin rreth barkut

Pini sa më shumë çaj jeshil dhe xhenxhefil që të eleminoni dhjamin rreth barkut Zgjedhur

Publikuar ne Dieta, Pesha Thursday, 24 April 2014 12:35

Nuk vishni dot diçka të ngushtë sepse ju dënon zona e dhjamit rreth barkut.
Dhe keni të drejtë dhe të mendosh që është pjesa më e vështirë për tu hequr nga trupi. Palestër, por duhet shumë koha dhe më pas janë ato metodat e kushtueshme. Por ja një metodë sa efikase dhe e lehtë për t'u përdorur. Çaji me kanellë dhe xhenxhefil ju ndihmon për të eliminuar dhjamin në zonën e barkut. Konsumimi i kësaj pije ju ndihmon të humbisni kilogramët tuaja të tepërt. Kjo pije gjithashtu përshpejton metabolizmin, duke e bërë trupin të shpenzojë më shumë kalori, ndërsa xhenxhefili vepron si një element për parandalimin e oreksit.

 

Përbërësit:

1 litër ujë

Xhenxhefil

3 shkopinj kanelle

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një enë dhe vendosini të ziejnë për rreth 5 deri 10 minuta. Pastaj hiqeni enën nga zjarri, lëreni të ftohet pija, filtrojeni dhe vendoseni në frigorifer. Nëse ju preferoni, mund të përdorni sheqer diabetik ose mjaltë për ta shoqëruar.

Përdorimi:

Pini një filxhan nga kjo pije para çdo vakti.

Lini nje koment