You are here: HomeShendetiDieta, PeshaRedukto barkun ne pak dite: Uje me limon, kastravec dhe xhenxhefil !

Redukto barkun ne pak dite: Uje me limon, kastravec dhe xhenxhefil ! Zgjedhur

Publikuar ne Dieta, Pesha Friday, 18 April 2014 10:19

Kjo recetë është shumë e fuqishme. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur si "Ujë Sass".
Xhenxhefil, limon dhe kastravec janë komponentet të cilat garantojnë rënien në peshë dhe të barkut në disa ditë.

Dhe nenexhiku sherben për të përmirësuar shëndetin dhe ndihmon ne tretjen e ushqimit.

Qëllimi është për të pire "Ujin Sass " gjatë ditës, sidomos gjysmë ore para ushqimit.

Ejani të mësojnë recetën

Perberesit :
- 2 litra ujë
- 1 lugë çaji xhenxhefil i grire
- 1 kastravec i mesem i prere ne feta
- 1 limon i mesem i prere ne feta te holla
- 12 gjethe nenexhik

Si përgatitet :
Përzieni të gjithë përbërësit në një kavanoz dhe i vendos ne frigo natën për të pushuar nga një ditë në një tjetër.

Konsumoni kete përgatitje gjatë gjithë ditës sa here qe keni etje, dhe keshillohet të pihet një orë e gjysmë nje gotë para ushqimit.

Lini nje koment